Volunteer

Kungs Krišna Bhagavad-gītā, 18. nodaļas 66. pantā, saka, ka mums jāuztic sevi Viņam un jāatsakās no visām citām nodarbēm. Kungs Krišna apsola aizsargāt sevi uzticējušas dvēseles no visām grēku sekām.

Ciešanas, kuras mēs pieredzam šajā pasaulē, rodas no mūsu pagātnes grēcīgajām darbībām. Dažas ciešanas, kuras mūs piemeklē, ir no grēkiem, ko esam izdarījuši šajā dzīvē, bet citas - no pagājušām dzīvēm, pat no tūkstošiem un miljoniem gadu senas pagātnes. No dažiem grēkiem mēs ciešam uzreiz, bet citi ilgu laiku paliek slēptā stāvoklī, kā sēklas, un piemērotā brīdī tās izaug un nes jaunas ciešanas.

Grēcīgo darbību ķēde un to radītās ciešanas nomoka saistītās dvēseles dzīvi pēc dzīves. Ja cilvēks ir neglīts, nabadzīgs, slimīgs, neveiksmīgs, nesaprātīgs, dzimis degradētā ģimenē vai viņu visu laiku vajā dažādas nelaimes, tās visas ir pagātnes grēcīgo darbību sekas.

Bet visas, gan tagadnes, gan nākotnes grēcīgo darbību reakcijas var apturēt, uzsākot apzināties Krišnu. Garīgā kalpošana ir gluži kā uguns, kura sadedzina visas grēcīgo darbību sekas. Uzsākot darboties Krišnas apziņā, saskaņā ar Krišnas un garīgā skolotāja norādījumiem, cilvēks atbrīvojas no visām grēcīgo darbību sekām.

Dažas reliģiskas grupas (piemēram, t.s. kastu brāhmani Indijā) uzskata, ka, lai nodarbotos ar garīgo kalpošanu, piemēram, kalpotu Dievībām, cilvēkam jābūt dzimušam brāhmanu ģimenē, un ka degradētās ģimenēs dzimušiem cilvēkiem nav tiesību veikt garīgo kalpošanu. Tomēr svētie raksti apstiprina, ka garīgās kalpošanas spēks ir tik liels, ka pat ļoti degradēts cilvēks, kurš ar visu sirdi un dvēseli pieņem garīgo kalpošanu, var attīrīties un kļūt vēl diženāks par vistīrākajiem brāhmaniem.

Uzsākot Krišnas apziņas izplatīšanu Rietumu valstīs, Šrīla Prabhupāda iesaistīja garīgajā kalpošanā hipijus, dzērājus, narkomānus un dažādus neveiksminiekus. Daudzi no šādas degradētas vides nākuši cilvēki kļuva par tīriem bhaktām, atteicās no visām grēcīgām darbībām, un augsti attīstījās garīgajā dzīvē. Cilvēks, kurš atkārto Harē Krišna mantru, var ātri attīrīties no visām grēku sekām.

Protams, patiess bhakta nekad neizmantos garīgās kalpošanas spēku, lai turpinātu grēkot. Tas ir liels apvainojums garīgajā kalpošanā. Bhaktas, kuri pieņem iesvētību no garīgā skolotāja, apņemas visu dzīvi izvairīties no 4 grēcīgām darbībām (gaļas ēšanas, apreibinošu vielu lietošanas, nelikumīgas dzimumdzīves un azartspēlēm). Dažkārt pat bhakta, kurš patiesi cenšas sekot garīgās kalpošanas ceļam, veic kādas grēcīgas darbības savu pagātnes slikto ieradumu ietekmē. Tomēr īsteni bhaktas šādus kritienus ļoti nožēlo un ar vēl lielāku apņēmību turpina garīgo kalpošanu. Tādā gadījumā Krišna viņus aizsargās.

Dažkārt Vēdās ir ieteiktas dažādas labas materiālas darbības, lai neitralizētu grēku sekas. Piemēram, cilvēks var veikt dažādas Vēdiskās uguns ziedojumu ceremonijas, ziedot naudu labdarībai, veikt dažādas askēzes, un tā daļēji atbrīvoties no savu grēku sekām. Tomēr tas nepalīdz atbrīvoties no vēlēšanās grēkot. Gluži kā cilvēks, kurš maina dzimumpartnerus, var saslimt ar seksuāli transmisīvu slimību un iziet noteiktu ārstēšanās kursu, lai no šīs slimības atbrīvotos. Bet, ja viņš nemaina savus paradumus, ir visas iespējas atkal saslimt. Gluži tāpat Vēdās ieteiktās materiālās darbības var atvieglot grēku sekas, bet ja cilvēks neatbrīvojas no materiālajām vēlmēm, ir liela iespēja, ka viņš atkal nodosies grēcīgām darbībām.

Tikai attīstība garīgajā kalpošanā spēj atbrīvot cilvēku no materiālajām vēlmēm un vēlēšanās grēkot. Tāpēc tikai bhaktas ir spējīgi galu galā atbrīvoties no visām ciešanām. To nespēj ne diženi materiālās pasaules varoņi, ne filozofi, ne jogi, jo viņi visi saglabā savu neīsto "es" kā materiālās pasaules baudītāji, un tāpēc viņi nekad nespēj atbrīvoties no materiālajām vēlmēm.

Bhaktas atbrīvojas no neīstā "es" un no neziņas, atmodinot zināšanas par savu mūžīgo būtību kalpošanā Krišnam un ar visu sirdi nododoties šai kalpošanai. Jo tālāk bhakta attīstās garīgajā kalpošanā, jo mazāka iespēja, ka viņš veiks kādas grēcīgas darbības, līdz beidzot šāda iespēja pavisam izzūd.

Tāpēc, ja vēlamies atbrīvoties no visām materiālajām ciešanām, nav cita ceļa kā kalpot Krišnam un attīstīt tīru mīlestību uz Viņu. Šī mīlestības pilnā kalpošana sadedzinās visas mūsu grēku sekas, visu neziņu un visas ciešanas.

Kungs Čaitanja izdziedina ar lepru slimo brāhmanu Vāsudēvu

(Artwork courtesy © Copyright The Bhaktivedanta Book Trust International, Inc. All rights reserved.)

You need to be a member of ISKCON Desire Tree | IDT to add comments!

Join ISKCON Desire Tree | IDT

Email me when people reply –